Category Archives: Poezi Dashurie Me Mungon

Sme ke vetem mua

Telefonin e ke harruar ate nat te un.
Cingrrati dhe u lajmrova un.
Tjetra te thoshte :Loqk ku je se me mungon nese nuk vjen sonte sdi qfar te bej.
Kurse un vetem ja mbylla dhe fillova te Vajtoj.

Larg meje

Dy pika loti me ran mbi sy
Dhe un per tu sec ndjeva mall
Mundohem shume tet perqafoj
Por smundem dot, se je shume larg.

Sa shume ti po me mungon
Po kete gje vone e kuptova
Se ndarja eshte nje jehone
Qe ekziston ne te gjitha kohrat…

Lamtumir!

Nje leter po ta shkruaj,
ngjyra me mungon.
Nje leter po ta shkruaj,
loti me pikon,
ket leter po ta shkruaj perse fundi her
Lamtumir i dashur lamtumir per her…..