Category Archives: Poezi Dashurie Ndarje

U ndane rruget tona

U ndane rruget tona

U ndane rruget tona
ne oret e vona
kur ti me the mua
kaloi tash e jona …

u ndane rruget tona
per jete e per mot
dyshoj se ti kurr
sbesove ne zot…

Ne perjetesi do te dua

Ne-perjetesi-do-te-dua.jpg

Duke ecur perkrah njeri-tjetrit
te thashe ngadale “te dashuroj”
ti me veshtrove me lot ne sy
dhe me the te te harroj

Dhe ece ti me hap te shpejte
u zhduke ne erresireune vazhdoja pas teje si e cmendur
te te perqafoja kisha deshire

Kur te martohesh.

Kur dasmen tende do ta kesh a me fton te vi
do vesh fustan te bardh pran teje do rri
une syt me lot e dhenderr behesh ti
do rri me kok ulur
te gjithe do ta kuptojn se ”TE DUA” ty….

E Dua Nje Puthje Te Heshtur Ne Nje Nate Me Shi
Nje Perqafim Te Ngroht Ku Sna Sheh Njeri
Nje Puthje Ne Buze Nje Lutje Per Mua Nje Enderr Te Bukur
Dhe Mem Than Te Dua…….