Category Archives: Poezi Dashurie te Dhimbshme

Fati qe se mendova

Fati im u shua
dhe une ende te dua
ah sa shum gabova
kete fat se mendova

N`je fat i rende ne jete
nje fat i shuar
nje fat ne dashuri
fati i mallkuar….

Ne mesin e nates kujtova

Ne mesin e nates te kujtova
ne mes te dites te pash
buze mbremjes te putha,
para agimit u ndam.
Perse ike
perse?
QE nga ajo dit me su pame!

Nuk di cfare te bej me ty

Fillim i mbar
por ne fund i vrar
dashuri e papar
po prap te ndar!!!

duhemi kshtu se paku mendojm
me gjelozi a thua vall ku do shkojm
npole tkunderta jetojm
por smund te jemi tqet ku njeri tjetrit i mungojm

kur te kam pran perlahemi
puthëmi ledhatohemi por ne fund shahmi
vrapoi nga dera ik me lot
provon tme harrosh por lodhesh kot…